Wysokość honorarium ustalana jest podczas indywidualnych rozmów z Klientem po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy i uzgodnieniu celu oraz zakresu działań prawnych. Ewentualne zmiany pojawiające się w trakcie realizacji zlecenia i ich skutki finansowe komunikowane są Klientowi na bieżąco.
Główne czynniki wpływające na wysokość honorarium:
  • niezbędny nakład pracy adwokata uzależniony od charakteru i skomplikowania sprawy,
  • wartość przedmiotu sprawy,
  • nakład środków na prowadzenie sprawy,
  • miejsce prowadzenia sprawy,
  • termin wykonania zlecenia.
Podstawowe rodzaje rozliczeń:
  • wynagrodzenie zryczałtowane – wysokość wynagrodzenia określana jest z góry po przeanalizowaniu sprawy i oszacowaniu wymaganego nakładu pracy,
  • wynagrodzenie według stawki godzinowej – wysokość wynagrodzenia zależy od czasu wykonania zlecenia i uzgodnionej stawki godzinowej, ten system rozliczeń głównie stosowany jest w przypadku stałej obsługi prawnej gdy utrudnione lub niemożliwe jest określenie zakresu prac.
  • premia od sukcesu (ang. success fee) – wynagrodzenie składa się z kwoty należnej za prowadzenie sprawy oraz premii, którą jest z góry określony procent od wartości sprawy w przypadku jej wygrania lub osiągnięcia korzystnej dla Klienta ugody. Procent ten jest indywidualnie ustalany z Klientem.
Wynagrodzenie Kancelarii płatne jest z góry, a do jego kwoty doliczany jest obowiązkowy podatek VAT. W szczególnych przypadkach możliwe jest rozłożenie należności na raty. Wynagrodzenie za pierwszą poradę prawną w sprawie, która zostanie powierzona Naszej Kancelarii będzie zaliczone na poczet należności głównej honorarium.
Na podstawie 34 opinii.
michal pawel
michal pawel
2022-09-05
Zweryfikowana
Mieszkam poza Oławą dobre 300 km. Miałem przyjemność współpracować z panią adwokat.Polecam w 100%Bardzo kompetentna osoba.Obsługa prawna pełen profesjonalizm
Jakub Chenafi
Jakub Chenafi
2022-09-05
Zweryfikowana
Polecam usługi Pani Amelii. Osoba kompetentna na odpowiednim stanowisku, sprawna pomoc i obsługa na najwyższym poziomie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc Pani Amelio!
Aleksandra Engel
Aleksandra Engel
2022-09-04
Zweryfikowana
Rzetelnie, profesjonalnie!
Anna
Anna
2022-09-04
Zweryfikowana
Polecam! Ambitna i rzetelna, świetnie przygotowana merytorycznie i postepujaca według ściśle określonych reguł. Posiada niezbędna wiedzę, którą potrafi wykorzystać dzięki czemu obsługa prawna była fachowa i profesjonalna. Do sprawy podeszla z empatią i zaangażowaniem, starając się zrozumieć moje położenie i dostosować strategię do sytuacji. Umie słuchać dzięki czemu wyciągnęła trafne wnioski i doprowadziła do satysfakcjujacego mnie wyroku.
Anna Dolia
Anna Dolia
2022-09-04
Zweryfikowana
Pełen profesjonalizm i wielkie wsparcie ze strony Pani Amelii. Wszystko wyjaśnione i nakreślone już na samym początku współpracy, zrealizowane w 100%. Wielkie dzięki. Z ręką na sercu mogę polecić każdemu nie tylko z Oławy!
Alicja Małecka
Alicja Małecka
2022-09-04
Zweryfikowana
Polecam z całego serca Panią Amelię . Kompetentna i profesjonalna . Zawsze Świetnie przygotowana do każdej rozprawy. Dziękuje za zaangażowanie i wsparcie.
Marcela Trybułowska
Marcela Trybułowska
2022-09-04
Zweryfikowana
Gorąco polecam Panią Adwokat! Jej obszerna wiedza w tematyce odszkodowań pomogła mi wygrać sprawę (według innych specjalistów z góry przegraną). Na każde moje pytanie, a było ich wiele fachowa i rzetelna odpowiedź. Jeszcze raz dziękuję 🙂
Jakub Waszak
Jakub Waszak
2022-08-25
Zweryfikowana
Rzetelna współpraca i zaangażowanie